Arte Sella – nejzajímavější zahrada v Itálii

Skanzen Arte Sella v horském údolí Alp je navržen tak, aby splynul maximálně s okolním prostředím. Je zde umístěno mnoho uměleckých děl, které stojí za to vidět.

_11_-_italy_-_arte_sella

V roce 1986 zde místní umělci začali vystavovat své kresby. Jednalo se pouze o jednorázovou akci. Ta se však díky svému úspěchu proměnila v pravidelné pololetní shromáždění. Od roku 1996 se výstava stala trvalou a stezka s názvem Percorso Artenatura, byla zcela věnována budoucím návštěvníkům, kteří si chtějí projít tuto unikátní galerii.

_11_-_italy_-_arte_sella_2

V současné době je zde asi 30 různých instalací, které můžete obdivovat podél stezky. Základním tématem Arte Sella je to, že všechny exponáty jsou vytvořeny z místních materiálů, jako jsou kameny, listy, kmeny, větve, atd. Některá umělecká díla se dokonce prolínají s živými rostlinami a stromy, což udržuje stále živé a měnící se díla. Umění je tedy vloženo tak, aby se podrobilo životnímu cyklu okolního prostředí.

arte_sella

Návštěva této výstavy znamená vnímat prožitek umělců, kteří smíchali krásu se zvuky a vůněmi lesa, což je typický mnoho-smyslový zážitek.

576px-arte_sella_18